Thunderhead Blaze Aio dna80c Vape
No review at the moment
Free Shipping
2 years warranty
The best prices
Receive it in 24 hours
Do you have any doubt?Click here
Masquevapor Arganda
Avenida de Madrid, 5 - 28500 - 28500 Arganda del Rey - Madrid - España
Masquevapor Móstoles
Calle Carmen, 4 - 28931 - 28931 Móstoles - Madrid - España
Masquevapor Vallecas
C/ Pedro laborde, 23 - Local 7 - 28018 - 28018 Madrid - Madrid - España
Masquevapor Goya
Calle Antonia Mercé, 8 - 28009 Madrid - Madrid - España
Masquevapor La Elipa
Avenida del Marqués de Corbera, 52 - 28017 Madrid - Madrid - España
Masquevapor Carabanchel
C. de la Laguna, 99 - 28025 Madrid - Madrid - España
Masquevapor Bravo Murillo
C/ Marqués de Leis, 1 - 28020 Madrid - Madrid - España
Thunderhead Blaze AIO-DNA80C Features:
- Size: 85x50.5x23mm.
- Material: Aluminium alloy (CNC)
- Power range: 1.0W - 80.0W
- Display: 0.85" TFT colour
- Charging speed: 3A
- Battery: Single 18650
- Charging port: USB Type-C
- Weight: 260.4 g
- DNA 80C hermetic card
- Customisable design
- Mechanical construction
- Designed by Mike Vapes
The Thunderhead Blaze AIO-DNA80C includes:
- 1 x Blaze DNA80C Mod
- 1 x Flat power button
- 1 x Honeycomb sleeve
- 1 x Blaze Wrench
- 1 x Screwdriver
- 1 x Spare screws
- 1 x Spare O-rings
- 1 x Owner's manual
- 1 x QC card
- 1 x Warranty card
Buy the Thunderhead Blaze AIO-DNA80C
Thunderhead Blaze AIO-DNA80C Rechargeable Vaper
What is a Thunderhead Blaze AIO-DNA80C?
The Thunderhead Blaze AIO is an all-in-one vape device designed to provide a versatile and customisable vape experience. Equipped with an 18650 battery (not included), this vape offers a wide adjustable wattage range from 5 to 88W, allowing you to tailor the wattage to suit your vaping preferences. Its full mechanical construction and liquid-proof chipset ensure reliable, long-lasting performance, while its ergonomic design and compatibility with the ThunderHead Creations Blaze tank offer convenience and versatility.